BKT Advantage Bielsko-Biała i Tenis Park Kołobrzeg najlepszymi klubami SiA w 2019 roku

Znamy już zwycięzców konkursu Klub Roku SiA 2019 organizowanego przez Polski Związek Tenisowy.
Zgodnie z Regulaminem konkursu wyłonione zostały najlepsze kluby SiA z podziałem na kluby z miejscowości do 50 000 mieszkańców oraz z miejscowości pow. 50 000 mieszkańców.

Wśród klubów z miejscowości pow. 50 000 mieszkańców wygrał BKT Advantage Bielsko-Biała, który zdobył 286,30 punktów i nieznacznie wyprzedził KS Górnik Bytom.

W przypadku klubów z miejscowości do 50 000 mieszkańców zdecydowanym faworytem okazał się Tenis Park Kołobrzeg, który zdobył 538,90 punktów, wyprzedzając klub Smecz Bogumił i Wspólnicy Sp.j o ponad 100 punktów.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie kluby posiadające ważną licencję klubową PZT. Klub mógł otrzymać punkty nie tylko za każdego zawodnika z licencją SiA, który w momencie rejestracji w systemie TPO wskazał przynależność klubową, ale również za jego udział w turnieju otwartym, za organizację otwartych turniejów SiA ranga 1-5, za turnieje wewnątrzklubowe, za organizację Ligi Klubowej/Challenge’u oraz relacje tekstowo-zdjęciowe z turniejów.